воскресенье, 25 декабря 2016 г.

CASIO WK-7600. Як змінити число ударів метронома за такт

Всім добрий день! Якщо Ви звернули увагу, на моєму блозі є статті як на українському, так і на російській мові. Ось я і вирішила продовжити опис CASIO WK-7600 українською мовою.
Продовжуємо знайомитися з функціями CASIO WK-7600.

пятница, 16 декабря 2016 г.

MIDI CA-033 ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ТА ОГЛЯД СХЕМИ MIDI ВИХОДУ

Сьогодні ми познайомимося з цікавим документом CA-033, який було затверджено MMA 20 січня 2014 року, опубліковано 1 серпня 2014, пізніше 10 лютого 2015 року узгоджено MMA та 19 березня 2015 року узгоджено з AMEI. Цей документ являє собою підтвердження офіційного затвердженого оновлення електричної специфікації MIDI 1.0. Його назва англійською: Confirmation of Approval for MIDI Standard (CA-033) MIDI 1.0 Electrical Specification Update [2014].
Далее читать :https://www.midilabs.pp.ua

воскресенье, 11 декабря 2016 г.

CASIO WK-7600 - как работать с метрономом

Продолжаем изучать функции CASIO WK-7600.
Если у  музыканта в процессе творения  возникает необходимость воспользоваться метрономом, CASIO WK-7600 поможет решить этот вопрос.

MIDI Електричне з’єднання інтерфейсу

Електрично MIDI Інтерфейс являє собою послідовний асинхронний інтерфейс з частотою передачі 31250 бод(± 1%), що = 31,25 Кбіт/с.Інтерфейс односпрямований (симплексний), тобто джерело повідомлень лише передає. Ніякої зворотного зв’язку не передбачено.


CASIO WK-7600 - повышение и понижение строя клавиатуры (транспонирование)

Функция транспонирования позволяет повышать и понижать общий строй клавиатуры с шагом в полутон. С её помощью есть возможность подстроить тональность, более подходящую вокалисту, другому инструменту и т. д.
Рассмотрим пошагово.

вторник, 29 ноября 2016 г.

Casio WK-7600 как прослушать демонстрационные мелодии

Всем привет! Вот решила прослушать демонстрационные мелодии моего Casio. Как и обещала, делюсь своим опытом в познании синтезатора, надеюсь, не только мне это пригодится.
Конечно, есть книга-инструкция, но что-то не хочется каждый раз её листать, по-моему на блоге проще найти и быстрее.

CASIO WK-7600 - первые впечатления

Решила поделиться своими впечатлениями о моем синтезаторе CASIO WK-7600.
Отлично подходит для домашней студии, имеются свои динамики, громкости вполне хватает. 76 клавиш. Имеются движки, которые отвечают за изменение тембра органа(Рис. 1).

воскресенье, 27 ноября 2016 г.

MIDI GM ІНСТРУМЕНТИ

Таблиця назв інструментів згідно стандарту General MIDI з перекладом на українську мову. Специфікація General MIDI не висуває вимог до принципів звукоутворення на різних синтезаторах, іншими словами абсолютно однакового звучання не вимагається, але надається рекомендація на класифікацію звуків по типам. По вісім інструментів у одній типовій групі, мають однакову назву і викликаються однаковими MIDI повідомленнями (program change) зміни тембру.

https://www.midilabs.pp.ua/2016/11/midi-gm.html

MIDI У ШКОЛІ

Сьогодні я висловлю свою думку з приводу застосування MIDI у освітніх закладах. 
Використання MIDI технології в навчальному процесі дозволить значно інтенсифікувати подання музичного матеріалу під час проведення занять з музики чи музичного мистецтва. Насправді MIDI технології якось залишилися поза увагою чиновників від освіти і це при тому, що скоро 35 років ця технологія успішно крокує планетою і має шалений потенціал для застосування у освітній галузі вона на жаль не набула масового застосування у навчальному процесі. MIDI технологія являється також яскравим прикладом симбіозу інформаційних технологій та музики. Ось Вам і наглядний міжпредметний зв’язок.
Джерело/ читати далі https://www.midilabs.pp.ua/2015/11/midi_26.html

суббота, 26 ноября 2016 г.

Дэйв Смит получил награду за разработку MIDI - Technical GRAMMY

Заинтересовалась работами Дэйва Смита. О нем  была опубликована статья
MIDI - ні цента з власної технології, мне стало интересно, чем занимается Дэйв Смит и продолжает ли он свой путь в музыке.
Оказывается, ДА, продолжает.
Дэйв Смит (Dave Smith) и Икутаро Какехаши (Ikutaro Kakehashi) из корпорации Roland получили в 2013 году награду Technical GRAMMY® за разработку MIDI (Musical Instrument Digital Interface).

воскресенье, 20 ноября 2016 г.

MIDI Default Pan Formula RP-036

 Рекомендована практика (RP-036)

Дата випуску:13 вересня 2002 року.


Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua/2016/11/midi-default-pan-formula-rp-036.html

MIDI РЕКОМЕНДОВАНІ ПРАКТИКИ

MIDI-асоціація виробників час від часу публікує додаткові документи до офіційної MIDI специфікації, які називаються Recommended Practice – Рекомендована практика.
Джерело/ читати далі: https://www.midilabs.pp.ua/2015/11/midi.html

суббота, 19 ноября 2016 г.

GENERAL MIDI ( "GM") СПЕЦИФІКАЦІЇ

Сьогодні ми спробуємо визначитись зі специфікаціями GENERAL MIDI. Звичайно, що експерти з MIDI технологій чітко розбираються в питаннях MIDI специфікацій, а от початківцям необхідно дещо поповнити свій інформаційний багаж.
Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua/2016/11/general-midi-gm.html

четверг, 17 ноября 2016 г.

GENERAL MIDI System Level 1 ("GM 1") - ЗАГАЛЬНИЙ ОПИС

Сьогодні ми почнемо знайомство з специфікацією GENERAL MIDI System Level 1.

GENERAL MIDI (GM 1)

Специфікація “General MIDI System Level 1” – також відома як “GM”, “General MIDI 1” і “GM1” – визначає, в першу чергу, специфічні особливості роботи звукового MIDI генератора (синтезатора) при відтворенні різних MIDI файлів.
Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua/2016/11/general-midi-system-level-1-gm-1.html

среда, 16 ноября 2016 г.

MIDI Active Sensing

Active Sensing необов’язкове системне повідомлення, яке забезпечує моніторинг в реальному часі стану MIDI з’єднання, використовується як додатковий інструмент для виявлення проблем підключення MIDI пристроїв. Представляє собою процес активного зондування, за допомогою якого MIDI пристрої  контролюють активне з’єднання з іншими MIDI-пристроями шляхом надсилання кожні 300 мс. передавальним MIDI пристроєм повідомлення у вигляді статус байту 11111110, інформуючи тим самим приймач, що з’єднання активне.
Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua/2015/04/midi-active-sensing.html

MIDI-АСОЦІАЦІЯ TMA

Сьогодні ми почнемо знайомство з інтернет проектом “MIDI-АСОЦІАЦІЯ (ТМА)”. Насправді цей проект доволі важливий і тому йому варто присвятити окрему публікацію.
Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua/2016/11/midi-tma.html

вторник, 15 ноября 2016 г.

MIDI композиція - авторське право

Сьогодні ми спробуємо розібратися чому саме для авторів музичних творів та  MIDI композицій важливо орієнтуватися у деяких правових аспектах застосування закону  “Про авторське право і суміжні права”. Питання виявилось доволі суперечливим і непростим для вивчення. Будемо рухатися від простішого до складнішого.
Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua

MIDI - канальні повідомлення

Сьогодні мова піде про MIDI – канальні повідомлення. Нагадаю, що MIDI повідомлення можуть бути або канальними або системними. Саме за допомогою трьох бітів типу повідомлення статус байту можна закодувати сім канальних повідомлень, коли всі три біти мають значення 1 – це вже є ознакою системного повідомлення. Передбачається максимально також 16 системних повідомлень, але про них пізніше.
Джерело/ читати далі: https://www.midilabs.pp.ua

MIDI повідомлення - статус байт

Статус байт – байт стану
Статус байт є ключовим у MIDI повідомленні, передається першим через MIDI інтерфейс у випадку комутованого з’єднання, адже саме він визначає тип повідомлення, яке передається до приймального пристрою.
Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua

понедельник, 14 ноября 2016 г.

MIDI повідомлення - визначення

Сьогодні ми розглянемо формат MIDI повідомлення. На мій погляд найбільш об’ємна тема і потребує особливої уваги при розгляді.
MIDI повідомлення можна розглядати як стандартизовані MIDI команди, або MIDI події. Такі терміни фактично аналогічні, але я спробую їх використати у власному визначенні MIDI повідомлення.
Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua

Розбіжності параметру Velocity

 У попередній публікації MIDI ПАРАМЕТР VELOCITY я дав загальний опис параметру Velocity, але цей параметр заслуговує на більш серйозну увагу з точки зору дуже великої різниці результатів його роботи на різних синтезаторах. Якщо програмно тестувати різні синтезатори однаковими параметрами Velocity, то різниця залежності між параметром і середньозваженою (середньоквадратичною потужністю) відтвореного аудіосигналу буде суттєво відрізнятися.
Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua

MIDI ПАРАМЕТР VELOCITY

На мій погляд цей параметр потребує окремого розгляду з огляду на його різні переклади з англійської мови та потребує правильного його розуміння. Він стосується повідомлень Note-on  та Note-off  та характеризує динаміку звучання ноти. Термін Velocity перекладається з англійської як швидкість.
Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua

воскресенье, 13 ноября 2016 г.

Частоти MIDI нот

У MIDI інструментах використовується рівномірно темперований стрій. Це значить, що між сусідніми нотами октави різниця висоти тону однакова і таким чином забезпечується рівність музичних інтервалів у 12-ступеневому звукоряді. Півтон – найменший музичний інтервал між сусідніми звуками октави. Октава містить 12 півтонів, а перші звуки сусідніх октав мають частотне відношення вищого і на октаву нижчого як 2/1=2 
Джерело/читати далі:https://www.midilabs.pp.ua

пятница, 11 ноября 2016 г.

MIDI - нумерація нот

Кожна нота має свій власний MIDI-номер.

Повна MIDI клавіатура має згідно специфікації 128 нот, які формують діапазон звуків з майже 11 октав. В MIDI номери нот фактично відповідають номеру півтону в диапазоні чисел від 0 до 127.  Середня нота “До” клавіатури  має частоту 261.6256 Hz і фактично являється нотою “До” першої октави рівномірно темперованого строю і кодується шістнадцятковим кодом 3C, що відповідає десятковому числу 60 – Дивіться Таблиця відповідності чисел різних систем числення, у прийнятому стандарті MIDI позначається 60 (MID C) . Диапазон чисел для MIDI клавіатури прийнятий від 00 до 7F у шіснадцятковій системі числення, або від 0 до 127 у десятковій.
Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua

четверг, 10 ноября 2016 г.

MIDI: МОЖЛИВІ ТИПИ ПІДКЛЮЧЕНЬ

У даній статті ми розглянемо можливості зв’язку по MIDI інтерфейсу між інструментом і комп’ютером.

Це короткий огляд і тому детально питання специфікацій не розглядатимутся.
Джерело/читати далі:https://www.midilabs.pp.ua

среда, 9 ноября 2016 г.

MIDI - ні цента з власної технології

 Дейв Сміт повинен був достроково вийти у відставку мільярдером або, принаймні, мега-мільйонером.

Він повинен три рази в тиждень потрапляти на шпальти ведучих видань, триймати в бухті власну яхту, у свій вільний час займатися інвестиціями і жити як у Бога за пазухою. Сміт повинен бути однією з легенд, але нині у Силіконовій долині легше знайти успішного підприємця в галузі технологій , ніж знайти серед відомих багачів ім’я Дейва Сміта. Він таким не став.

Джерело/читати далі:https://www.midilabs.pp.ua

вторник, 8 ноября 2016 г.

USI ( Universal Synthesizer Interface) - перший прототип MIDI

Думаю, що дана публікація буде доречною саме до цієї дати, а також стане в пригоді студентам та викладачам, які досліджують музичні комп’ютерні технології.
Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua

воскресенье, 6 ноября 2016 г.

MIDI - ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

ЩО ТАКЕ MIDI?

Слово MIDI представляє собою літерну абревіатуру англійської назви Musical Instrument Digital Interface, що перекладається як цифровий інтерфейс музичного інструменту. MIDI як протокол був започаткований у 1982-83 роках і спочатку розроблявся для реалізації можливості музикантам підключати кілька синтезаторів разом, згодом спричинив справжній “вибух” у музичній індустрії і став для неї стандартом з сумісності.
Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua

пятница, 4 ноября 2016 г.

MIDI - ВСТУП

Якщо Ви вже добралися і до цієї публікації, значить Ви справді закохалися в MIDI, або збираєтеся це зробити. 
Я навіть не помилюся, сказавши, що Ви музикант і маєте у своєму арсеналі справжній синтезатор, і маєте бажання “витиснути” з нього по повній! У такій благородній справі ми з Вами повні союзники і спробуємо пояснити основи MIDI простою, людською мовою, але доведеться пригадати основи інформатики. Враховуючи той факт, що читач може взагалі ще нічого не чув про інформаційні технології, то доведеться деякі ключові питання виствілити більш детально.
Джерело/читати далі: https://www.midilabs.pp.ua

воскресенье, 30 октября 2016 г.

Вначале была музыка...

Всем доброго времени суток!
каждый в своей жизни так или иначе сталкивается с музыкой. Начиная с колыбельной мамы или бабушки, дальше в детском садике, где каждый утренник превращается во что-то сказочное, волшебное - это мир, в котором царит гармония и красота.